Cafe Ευριπίδης
![](/datafiles/image/cafe.jpg)
![](/datafiles/image/cafe1.jpg)
Στα Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης λειτουργούν δύο καλόγουστοι χώροι καφέ για όλη την οικογένεια, ο ένας στον Ευριπίδη στη Στοά και ο άλλος στον Ευριπίδης στην Κηφισιά. Τα καφέ μας προσφέρουν υπέροχα ζεστά και κρύα ροφήματα, γλυκές και αλμυρές λιχουδιές, καθώς και vegan επιλογές επιμελημένες από τον βραβευμένο chef Γιάννη Λουκάκο.
![](/datafiles/image/cafe2.jpg)
Στους χώρους των καφέ πραγματοποιούνται ποικίλες πολιτιστικές εκδηλώσεις, βιβλιοπαρουσιάσεις, διαλέξεις, συζητήσεις και λέσχες ανάγνωσης, σε εβδομαδιαία συχνότητα.
![](/datafiles/image/cafe3.jpg)
![](/datafiles/image/cafe3.jpg)
Σας περιμένουμε να απολαύσετε το αγαπημένο σας ρόφημα ή σνακ συντροφιά με το αγαπημένο σας βιβλίο!
Το ωράριο λειτουργίας είναι Δευτέρα με Παρασκευή 10 το πρωί με 9 το βράδυ και Σάββατο 10 το πρωί με 6 το απόγευμα.